• Strona główna
  • Sklep
  • MonikaLew - LifeCEO

  • Koszyk
  • Moje konto

MonikaLew - LifeCEO

[Zapisałaś się na obiecany prezent? Potwierdź zapis na mailu i prezent już do Ciebie leci – nie zapomnij sprawdzić:) ! ] 

Cześć!

Skoro jesteś na tej stronie, to zapewne zainteresowała Cię kwestia świadomego dbania o zdrowie i dobrostan.
DOSKONALNE!
Bez zdrowej Ciebie w Twoim życiu i biznesie nie ma nic, więc to absolutny fundament.

Gratuluję wzięcia odpowiedzialności za zdrowie w swoje ręce! 🙂 

Poniżej znajdziesz moje polecajki + wskazówki odnośnie zamówienia kwasów omega-3, które ja rekomenduję i polecam (można je kupić tylko z polecenia i tylko na stronie producenta, która nie dla wszystkich jest intuicyjna – dostawałam od Was wiele pytań, a że nie zawsze jestem w stanie być online, postanowiłam zebrać odpowiedzi w jednym miejscu).

Każdą sekcję możesz rozwinąć, klikając w pogrubiony tekst. 

Codzienny styl życia + suplementacja - moje wybory

[o stylu życia lada dzień będziesz mogła odebrać serię darmowych maili -> o tutaj ] 

Omega-3 EQ 

Razem z wit.D3 absolutna podstawa w naszej codziennej suplementacji. Ta konkretna dała mi zdrowotnie najlepsze efekty, znam też osobiście osoby (terapeutów żywieniowych, lekarzy), którzy przebadali produkt niezależnie od producenta, za własne pieniądze i te badania potwierdziły jej czystość i jakość. Dla mnie najważniejsze jest to, że mam pewność co do czystości i bezpieczeństwa + fakt, ŻE DZIAŁA, bo biorąc ją ponad 2 lata sprawdziłam, jaki ma wpływ na moje zdrowie i wyniki badań 🙂 

Witamina D3 i cały kompleks A,D, E, K.
Polska firma i dobry  stosunek jakości do ceny, prosty skład bez zbędnych wypelniaczy. Wiem, że działa, bo to z jej pomocą podniosłam u nas poziom wit.D3 do porządanego 75-80 ng/ml. 

Witamina C – najbardziej lubię tę. Zawiera połączenie dwóch form wit.C, przez co jest łagodniejsza w smaku i dla żołądka. Dodatkowo zawiera naturalne bioflawonoidy i wyciąg z rokitnika i pomarańczy, co wzmacnia działanie antyoksydacyjne. Jest pyszna! 

Ja codziennie dodaję ją do porannego kubka mocy:
Przepis na poranny kubek mocy:
– miarka wit. C
-szczypta soli kłodawskiej , ew. miarka elektrolitów (te lubię najbardziej)
– saszetka/miarka kolagenu ( stosuję rotacyjnie te 2:  anti-age / marine + ) 
* czasem dodaje też wyciąg z ziół i błonnik z akacji 😉 

Ważne informacje nt. omega-3

Jest to absolutnie podstawowy składnik codziennej suplementacji, ponieważ wpływa m.in. na przepuszczalność błon komórkowych, co w dużym uproszczeniu oznacza, że dopiero komórka wysycona omegą-3 jest w stanie wchłaniać do swojego wnętrza substancje odżywcze z pożywienia i innych suplementów. Podsumowując, bez zbudowanego tak dobrego fundamentu, kiedy łykasz inne suple, to one i tak nie wchłaniają się należycie i w pewien sposób “przelatują” przez Ciebie. Dla mnie odkrycie, ile pieniędzy tak straciłam, było otrzeźwiające, a efekty, jakie dało mi właśnie zadbanie regularnie o tę podstawę, pokazały mi, jak ważny i kluczowy jest to składnik.

Przy kwasach omega-3 krytycznie ważna jest ich jakość, niski stopień utlenienia (norma TOTOX jest do 25, a ta ma tylko 4!) oraz potwierdzony badaniami brak zanieczyszczeń metalami ciężkimi, dioksynami, mikroplastikiem. 

Ważna jest też płynna postać (kapsułkowanie automatyczni obniża jakość produktu, podwyższając m.in. totox) oraz wysoka zawartość DHA i EPA w konkretnej objętości. Omega, którą ja wybieram  (ja rotuję wersję Gold z Classic) , spełnia absolutnie wszystkie te kryteria (no i jest najlepiej przebadaną, jaką znam).

Testy na poziom omega-3?

Dodatkowo, co mnie przekonało na początku, można zakupić każdą wersję Omegi z EQ z 2 testami, którymi zbadasz m.in. poziom swojego wysycenia omegą-3 krwinki czerwonej przed suplementacją i wykonać taki test też kontrolnie po 4-6 miesiącach, żeby sprawdzić efekty suplementacji.
To świetna opcja nie tylko dla niedowiarków, ale także dlatego, że wyniki testu pokażą Ci także stosunek kwasów omega-3 do omega-6, który jest wskaźnikiem ukrytego stanu zapalnego i w wynikach otrzymasz sugerowaną dla Ciebie ( w oparciu o Twój wynik), zalecaną dawkę kwasów omega-3, dzięki której nierównowaga w tej proporcji zacznie się wyrównywać, co będzie wyciszać stany zapalne w Twoim organizmie.

Czy mogę zacząć suplementację omegą bez testu?

Jeśli możesz pozwolić sobie na opcję z testami, polecam. Jeśli nie – im szybciej wprowadzisz regularną podaż czystych kwasów omega-3 w dawce 1-2g dziennie, tym lepiej będzie działać Twoje zdrowie. Wykonano już ponad 300 tys. tych testów i przeciętny wynik to 1:25, kiedy prawidłowy stosunek omega3:omega6 wynosi 1:2 !

Jest kilka wersji omegi-3 z EQ, którą wybrać?

Pure Arctic Oil (PAO) – tzw. classic To najbardziej uniwersalna wersja, zawierająca wszystko, czego potrzebujesz w kontekście suplementacji kwasów omega-3. Zawiera ok 1,4g DHA+EPA w 10 ml. Można ją podawać osobom w każdym wieku, jest też najbardziej ekonomiczna (dzieciom podajesz po prostu mniejszą ilość); Dawkowanie to 0,15ml / kg masy ciała. W dużym uproszczeniu – łyżeczka dla dziecka (5ml) , głęboka łyżka dla dorosłego (10ml).

PAO Gold
To wersja, która powstała stricte, by jeszcze lepiej wspierać mózg (układ nerwowy) i wzrok. Ma jeszcze więcej DHA + jest wzbogacona o luteinę, wit.A i hydroksytyrozol (silnie przeciwzapalny polifenol z oliwek) .W praktyce działa jeszcze silniej przeciwzapalnie niż PAO, więc daje szybsze efekty np. w kontekście:

  • silnych zmian skórnych o podłożu autoimmunologicznym (AZS, łuszczyca etc.) 
  • zaburzeń funkcjonowania układu nerwowego
  • problemów ze wzrokiem

Jeśli możesz sobie na to pozwolić, ja zawsze polecam zacząć na 2-3 miesiace właśnie tą wersją, a potem w razie potrzeby przejść na PAO classic. Sama regularnie średnio co drugi kwartał wracam na wersję Gold i taki układ sprawdza mi się najlepiej. 

Nowością jest też wersja Natural
Odpowiednik PAO, ale zupełnie bezsmakowy, bez dodatku olejków eterycznych z cytrusów. Dodatkowo ta wersja, tak jak GOLD, jest w szklanej butelce.

Wersja KIDS – tylko wtedy, kiedy masz tylko jedno dziecko i zakup “na start” gdzie są normalnie dwie butelki to dla Ciebie coś nie do przeskoczenia; Kids możesz kupić za 118 zł i zamawiasz od razu jedną butelke, jednak ma ona 150 ml, a klasyczna omega ma 300ml i kosztuje 164 zl, dlatego ja zawsze rekomenduję i tak classic’a – wtedy jeśli dasz to np. dwójce dzieci to Ci wychodzi tylko po 82 zł/dziecko miesięcznie  🙂

Ogólnie to jest tylko ok. 5-6zł dziennie za absolutnie podstawowy suplement, który poprawia wchłanialność na poziomie komórkowym, wycisza stany zapalne i ma absolutnie wszechstronne działanie prozdrowotne (ponad 30 tys. publikacji w PubMed!). Jesteś tego warta 😉

Gdybym miała sobie zostawić tylko najbardziej podstawowe suple dla zdrowia mojej rodziny to byłaby to właśnie:
omega3 EQ, wit.D3, colostrum z GenActive i VitaminBest (BestLab)

Widzę, że w omedze jest wit.D3, czy muszę brać dodatkową?

Tak! Dawka w porcji omegi to +/- 800IU i to zdecydowanie za mało. Zakładając, że masz już odpowiedni poziom z krwi, czyli 70-80 ng/ml, dawka podtrzymująca to 2-4tys. IU. Jeśli masz poziom oscylujący koło 30 lub niżej, to wg mojej wiedzy i doświadczenia, dopiero +/- 3 miesiące na dawce ok. 10 tys IU dziennie podniosą Ci go w okolice porządanych 75-80 ng/ml i dopiero wtedy przeszłabym na dawkę utrzymującą.

Suplementując większe dawki wit.D3, warto włączyć też podaż całego kompleksu wit. A,D,E,K oraz magnezu.
U mnie to było 4 krople wit.D3 (2tys. IU w 1 kropki) + 5 kropli A,D,E,K jako 100% dziennego zapotrzebowania.

Czym się różni “suplementacja 6-miesięczna” od “przedpłaty”?

Wg badań nt. omegi-3 na PubMed ( a jest ich ponad 30 tys.), najlepsze efekty suplementacji omegą-3 uzyskuje się po min.4-6 miesięcy. Dlatego sugerowana jest minimum taka kuracja, bo firmie zależy na tym, by klienci mieli efekty.
Możesz taką kurację zakupić w kilku formach:

  1.  Przedpłata
    Płacisz wtedy za wszystkie 4, 7 lub 13 butelek z góry i otrzymujesz jedną przesyłką cały zapas suplementacji na 3,6 lub 12 miesięcy ( w 1 miesiącu zalecana jest podwójna dawka dla szybszego wysycenia, stąd 1 dodatkowa butelka)

    Nie każdy może sobie pozwolić na taką inwestycję na raz, dlatego firma ma też płatność tzw. subskrypcyjną

     

  2. Suplementacja na 6 miesięcy.
    W tej opcji opłacasz 2 butelki na start,a później co miesiąc opłacasz i dostajesz 1 butelkę (164-253 zł w zależności od opcji + koszt wysyłki).

    Na rynku polskim dla osób decydujących się na to rozwiązanie, w 4 miesiącu suplementacji jest gratis o wartości prawie 200 zł – koktajl witaminowo-mineralny Essential. 

Co wychodzi najkorzystniej finansowo?
W większości przypadków “przedpłata na 3 miesiące”, ale nie są to znaczące różnice.

Jaką formę płatności wybrać?

Jaką chcesz, ale to, co warto wziąć pod uwagę:

  • kiedy podepniesz kartę – firma co miesiąc będzie automatycznie pobierać kwotę za kolejną butelkę i wysyłać ją automatycznie. Nie musisz pilnować tego procesu i jest to opcja najwygodniejsza, z której korzysta w Europie najwięcej osób. Po prostu kurier na czas dostarcza Ci kolejną butelkę i nie musisz o tym nawet myśleć.
  • BLIK lub przelew – w tym wypadku będziesz otrzymywać maila od firmy, żeby opłacić swoje kolejne zamówienie i bedziesz musiała zrobić to ręcznie.

Formę płatności możesz zmienić w dowolnym momencie na swoim koncie klienta.

Czy “suplementacja na X miesięcy” jest zobowiązaniem jak abonament?

Tak, ale w Polsce nie ma kar umownych za zerwanie umowy 😉 Możesz swoją subskrypcję wstrzymać na miesiąc/co miesiąc, możesz też po prostu nie opłacać i wtedy nie dostaniesz kolejnych butelek.

Jak złożyć zamówienie na omegę-3?
  1. Aby złożyć zamówienie w Eqology, potrzebujesz zarejestrować konto klienta (jak w każdym sklepie internetowym), ale aby to zrobić musisz mieć link polecający(podpinam mój)  lub ID partnera lub klienta firmy (moje ID to: 11889361 )
  2. Dodajesz wybrany produkt do koszyka
    -> w prawym górnym rogu klikasz koszyk
    -> następnie idź do kasy
  3. W okienku, które się pojawi klikasz “nowy klient/zarejestruj”
  4. Zakładasz konto klienta.
  5. Przechodzisz do kasy.
  6. Opłacasz zamówienie
  7. Czekasz na kuriera 🙂
  8. Piszesz do mnie na maila hello@monikalew.pl, że właśnie zostałaś moją klientką i czekasz na dodatkowe informacje w temacie zdrowia, które mam przygotowane specjalnie dla osób, które są pod moimi skrzydłami w EQ 🙂
Jakie jeszcze produkty z EQ stosuję i polecam?

Ja regularnie staram się suplementować także kolagen, który jest podstawowym budulcem tkanki łącznej w naszym organizmie i jego odpowiednia podaż, pozwala nam się regenerować i odbudowywać struktury od środka. Przy długotrwałym stosowaniu, jak już zregeneruje nam jelita, żołądek i inne ważniejsze struktury, odwdzięcza się też lepszym stanem cery, włosów i paznokci 😉

Najczęściej wybieram wersję anti-age, bo ma dobry stosunek jakości i dawki do ceny, jest w wygodnych saszetkach, a do tego jest właściwie bezsmakowy, więc ja np. dodaję go często do kawy czy koktajlu. 

Lubię też mieć w domu ten shake czekoladowy, który przyrządzony na ciepłym mleku smakuje jak kakao, a zastępuje pełnowartościowy posiłek, gdy się spieszę.

Kilka razy w roku (zwłaszcza po lecie!) robię sobie kurację Boosterem, który ma udowodniony klinicznie wpływ na poprawę nawilżenia skóry już w 7 dni! ( a do tego jest niezastąpiony, kiedy potrzebujemy silnej regeneracji np. po wyrwaniu zęba etc.) 

  • Regulamin
  • Polityka prywatności
  • Moje konto

@ 2025 MonikaLew.pl Site Powered by Pix & Hue.